Продавець texigum.kiev.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
713 відгуків

Склад килимових покриттів

Потираючи руки в передчутті онлайн покупки килимового покриття для підлоги ми сідаємо за компютер, відкриваємо улюблений магазин і.... спотикаємося про... різноманітність. Так-так, саме! І якщо різноманітність форм, кольорів і дизайнів килимів тільки радує, то такі параметри вибору, як спосіб виробництва килима, тип ворсу, склад покриття і т. д. іноді заплутують і змушують розгубитися. Тому, на численні прохання наших покупців, команда інтернет-магазину килимів "Прімекс" взялася за систематизацію обширної інформації про килимових изделях, взятої на просторах інтернету, з урахуванням багаторічного власного досвіду у сфері продажу підлогових покриттів. отже, дорогі покупці, Вас чекає серія статей, в яких ми повністю опишемо свойст, склади і типи килимів і матеріалів для їх виготовлення.

У даній статті мова піде якраз про останнє - про вигляді материаов, які використовуються в килимовому виробництві, і про ключові характеристики кожного матеріалу.

 

Отже, килими можуть бути виготовлені, як з натурального, так і штучного волокна. У свою чергу натуральне сировиние для виробництва ділитися на: рослинного походження - це льон, бавовна, джут, прядиво, сизаль; і тварини - це вовна і шовк.

Штучне сировину можна класифицировать наступним чином: рослинної (віскоза, гума) або мінерального походження, а так само синтетика - поліпропілен, поліамід, поліестер, поліакріл.

АКРИЛ

Акрил -матеріал, який схожий з шерстю, але дешевше і практичніше. Акрилові килими м'які, приємні на дотик, вони добре окрашеваютя, не вигорають. За вагою легше, ніж вовняні. Також такі килими стійкі до забруднень і легко чистяться. Підходять людям, схильним до алергії.

ШОВК

Дуже м'яка і ніжна тканина, нитка для якої видобувають з коконів туттового шовкопряда - насекомго, улюбленим ласощами якого є листя шовковиці (туттовое дерево). Довжина однієї шовкової нитки (волокна) може сягати до 1000 метрів. але для виробництв, на жаль, годитися тільки третину від цієї довжини, адже саме тільки ця третина володіє необхідною однорідністю і блиском.

Для виготовлення нитки, яка застосовується у виробництві, 7-8 шовкових волокон скручують. Такий метод отримання сировини для ткацтва дуже неекономний - з 7 кілограмів коконів виходить тільки 1 кілограм шовкової нитки. Тепер, цілком зрозуміла і обгрунтована висока стоіомсть шовкових килимів.

Тепер поговоримо про властивості шовку. Як вже згадувалося, він дуже ніжний і м'який матеріал. Але перше враження оманливе - по надійності і стійкості подібного шовку матеріалу не знайти. Натуральний шовк любить, якщо можна так сказати, активне використання - він на диво стійкий до зносу, до стирання і разррушению поверхні. Більш того, шовк стійкий до сминаемости і до будь-якого изминению форми. Цей матеріал з кожної "навантаженням" стає м'якше і довговічніше.

Технічні характеристики шовкових килимів - невоспламеняемость, негорючість, не выделяяет шкідливі леткі речовини, не надає алергодействия, антистатичний.

Так само слід зазначити, що висока ціна шовкових килимів обумовлена не лише гігієнічними властивостями і дорожнечею виробництва, але й зовнішнім виглядом. Килим з шовку легкий, витончений, елегантний і має виразний глянсовий блиск. Незважаючи на тонкість шовкової пряжі, вона дуже міцна. Саме ця особливість є ключовою в характеристиках міцності шовкового килима, так як дозволяє досягти найвищої щільності плетіння – до 2 мільйонів вузликів на квадратний метр (у кілька разів більше, ніж у кращих вовняних килимах). А це в свою чергу дозволяє значно деталізувати малюнок і продовжити термін служби виробу.

Шовкові килими володіють природним властивістю відображення кольорів, що складно не помітити, якщо розглядати килим під кутом. В залежності від цього "кута", часу доби і типу освітлення, поверхня килима "перетворюється". Кольори можуть відображати, наприклад, відтінки «дні і ночі», створюючи ілюзію двох килимів замість одного. Такі "ефекти" можливі завдяки природному блиску і світінням шовку, особливостей переплетення ниток і техніки плетіння. Зокрема, саме тому в казках Сходу шовкові килими зайняли своє місце, як "чарівні килими"..

Штучний шовк. Правильніше цей матеріал називати ацетатным шовком, віскозою або віскозним шовком. Він виходить шляхом витягування ниток з целюлози. Незважаючи на те, що штучний шовк дуже схожий на натуральний, своїми технічними характеристиками віскозні і ацетатні килими значно поступаються справжнім шовковим. Вони швидко забруднюються, а після прання втрачають первісну фактуру. Тому килими з штучного шовку краще використовувати на стіні, а не на підлозі.

ВОВНА

Шерсть - один з перших матеріалів, який почали використовувати у килимарстві.Вона надзвичайно міцна, довговічна, стійка до стирання і механічних впливів. Найчастіше для виробництва килимів використовують овечу вовну, рідше – з вовни верблюдів, лам, ангорських кіз, і гірських яків (Тибетські килими). Однак не секрет, що вона буває різної якості і походження. На перший погляд, однакові килими виявляються зовсім різними на дотик. Перевага перед своїми сестрами мають вівці з чистою (а не зі змішаною) шерстю і тонкорунні вівці, що пасуться в низинах. Шерсть кращої якості зістригають з овець, які випасаються високо в горах, у більш прохолодних областях – там вони відрощують дуже густу і пишну шерсть. Особливо цінуються новозеландські вівці – в зв'язку з тим, що в цій віддаленій країні чудовий клімат і екологія.

Впрочем, даже овцы из одной и той же местности дают разную шерсть. Это зависит от породы, возраста и пола животного. Например, новозеландская овца, конечно же, уступает новозеландскому ягненку. Качество шерсти также разнится в разных частях тела животного. Одна овца дает до десяти разновидностей шерсти, которые разделяются старательными и заботливыми специалистами (при правильно поставленной технологии, разумеется). Длина волос также имеет значение: чем больше, тем лучше.

Ковры из шерсти - натуральное и экологическое напольное покрытие.

ПЛЮСИ. Вовняні килими славляться своєю еластичністю і пружністю - їх волокна повертаються в початкове положення після впливу будь-якої сили. Вони добре чистяться, зберігають тепло і виступають хорошим звукоізолятором. Вовна здатна увібрати вологу з повітря до 40% від своєї ваги, але в той же час залишитися сухою на дотик. З вовняних килимах корисно ходити босоніж.

Одне з достоїнств вовняних килимів – волокна вовни відбивають світло в різних напрямках, тому вони не блищать, відрізняються винятковою м'якістю, дуже затишні.

МІНУСИ. На жаль, по скільки шерсть - натуральний матеріал, то мінусів не обійтися. Насамперед - це алергенність. Людям, які схильні до алергічних станів, що не варто прикрашати своє житло вовняним килимом.

Друге - властивість накопичувати статичну електрику.

І третє - шерстю люблять ласує міль, та інша дрібна живність.

Але разом з тим, існують різні просочення, які изспользуются виробниками для поліпшення технічних характеристик вовняних килимів. Тому, якщо Ви побачите в характристиках вовняного килима, наприклад, антистатичність - не варто дивуватися, адже технологічний прогрес і фабрики зробили свою справу.

ШОВК З ВОВНОЮ

Часто шовк додають у килими з вовни. Зазвичай, ним створюються окремі елементи художньої композиції виробу. Наприклад, при зображенні на килимі дерева, стовбур і гілки можуть бути виткані з вовни, в той час як квіти і листя – з шовку. В деяких виробах, співвідношення вовни і шовку досягає пропорції 50 на 50, ці вироби володіють особливим шармом і вишуканістю дизайну, одночасно вбираючи в себе всі найкращі фізичні і естетичні переваги найкращих матеріалів, які застосовуються в килимарстві.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner